||

Parowozy Kultury 2024 [RELACJA]

Wczoraj (24.06) w skierniewickiej Parowozowni nastąpiło wręczenie “Parowozów Kultury”. To już 8. edycja tego wydarzenia. Jak mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, laureaci tego tytułu to osoby, zespoły oraz organizacje, które uatrakcyjniają ofertę kulturalną Skierniewic na każdym możliwym poziomie.

W opinii Dawida Szymczaka, naczelnika wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta, wybór laureatów – podobnie jak i w latach ubiegłych – nie był prosty.

Przejdźmy do nagrodzonych. Parowóz Kultury otrzymała Bogusława Dylewska, która często na naszej antenie opowiada o wydarzeniach ze świata muzyki klasycznej. Jej praca wpłynęła na rangę gości przyjeżdżających do Skierniewic, jak i na poziom odbiorców tego rodzaju muzyki.

Tytuł otrzymał również pasjonat historii, pisarz – Szymon Nowak. Jak sam mówi pisanie książek to podróż w przeszłość, gdzie można odkryć wiele nowych informacji.

Wśród wyróżnionych Parowozem Kultury znalazł się również Kolektyw Zathra. Jego reprezentanci Marcin oraz Łukasz zwrócili uwagę na to, że ich muzyka potrafi połączyć nowoczesne, światłowodowe brzmienia z osobami, które odcisnęły swe piętno w historii Skierniewic

Na koniec dodajmy, iż tytułem “Mecenas Kultury” wyróżniono firmę Veka Polska.