|

Wystawa „Przyciąganie” zawita do holu CKiS

Odsłuchaj audycję tutaj:

Już 14 maja w holu skierniewickiego Centrum Kultury i Sztuki zagości wystawa skierniewiczanki, Kingi Brzezińskiej. Prace przedstawiające głównie krajobrazy i architekturę to zbiór dzieł powstałych w ciągu ostatnich 2-3 lat. Tytuł wystawy to „Przyciąganie”.

Więcej w rozmowie Michała Krawczyka z artystką, która przybliża tajniki swojej pracy z różnorodnymi surowcami.

Kinga Brzezińska (pseud. Kikomoda) urodziła się i mieszka w Skierniewicach. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Od lat zajmuję się szeroko pojętą sztuką, malarstwem, produkcją video i montażem. Kilka lat pracowała jako grafik. Od 2014 r. prowadzi kanał na YouTube pod nazwą Kikomoda, gdzie pokazuje proces tworzenia oryginalnych przedmiotów i mebli oraz realizuje swoją pasję inżynierską. Bardzo lubi eksperymentować z różnymi technikami i materiałami jak beton czy masa papierowa. Jej prace cechuje duża estetyka, oryginalność formy i zróżnicowanie. Od 2023 zajmuje się malarstwem.