Protest rolników – utrudnienia w ruchu oraz objazdy

mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach, starszy sierżant Aneta Placek-Nowak.

Dziś o godz. 12:00 rozpocznie się protest rolników, który będzie prowadzony w okolicach węzła Skierniewice na autostradzie A2. Potrwa on nieprzerwanie do piątku do godziny 12:00. Podobne protesty będą prowadzone również na węzłach Łowicz w Łyszkowicach oraz węźle Wiskitki. Policja w związku z tym przygotowała objazdy.

* węzeł Skierniewice

Protest rolników, który będzie prowadzony w okolicach węzła Skierniewice na autostradzie A2. Potrwa on nieprzerwanie od dziś od godziny 12:00 do piątku do godziny 12:00.

W związku z tym pojazdy osobowe jadące DK 70 od Skierniewic w kierunku Łowicza będą mogły dojechać tylko do Bełchowa, gdzie kierowcy będą kierowani objazdem w kierunku Łyszkowic lub Dzierzgowa.
– pojazdy ciężarowe nie będą mogły jechać zorganizowanym objazdem i kierowcy będą musieli szukać dróg alternatywnych kierując się na miejscowości Sochaczew, Jeżów, Warszawę lub Rawę Mazowiecką

* węzeł Łowicz

Protest rozpocznie się 12 marca od godziny 11:00 i trwać będzie całodobowo do 15 marca do godziny 12:00.
Blokada ruchu nastąpi na autostradzie A2 blokada węzła Łowicz oraz węzła Skierniewice.
– zjazd z autostrady będzie możliwy na węźle Stryków. Objazdy od Łowicza: na DK 14 i DK 92.
– w Brzezinach pojazdy ciężarowe będą kierowane na DK 72.

– w Skierniewicach pojazdy ciężarowe będą kierowane na DW 705.

– objazdy od Skierniewic dla pojazdów osobowych: z DK 70 do drogi powiatowej Bełchów – Łyszkowice następnie drogą powiatową do DK 14 w kierunku Strykowa lub w kierunku Łowicza do DK 92.

* węzeł Wiskitki

Od wtorku 12 marca od godz. 12:00 do czwartku 14 marca do godz. 12:00 na węźle w Wiskitkach odbędzie się protest rolników.
W ramach protestu możliwy jest przejazd oraz postój ciągników rolniczych na DK-50. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym :

Zablokowany będzie zjazd i wjazd na autostradę A2

Ruch na DK 50 na odcinku Mszczonów – Sochaczew będzie spowolniony

We wszystkich przypadkach policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy.