||

Nowa winda zewnętrzna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. S. Rybickiego

Od kilku dni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach funkcjonuje nowa zewnętrzna winda, która – bez wątpienia – ułatwia transport i przemieszczanie się pacjentów z ograniczoną sprawnością między oddziałami.

Dziś (18.03.2024r.) winda została oficjalnie przekazana w obecności przedstawicielek Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewy Wndrowskiej i Beaty Ozgi-Flejszer oraz pracownikaUrzędu Marszałkowskiego – z-cy dyrektora departamentu zdrowia UMWŁ Marka Pastusiaka.

O inicjatywie Magdalena Gorożankin rozmawiała z dyrektorem szpitala Pawłem Błasiakiem:

Jak podkreśla dyrektor placówki, modernizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie samorządu Województwa Łódzkiego. Podczas spotkania o obecnej i kolejnych inicjatywach mówiła Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej – Ewa Wendrowska:

Głos zabrała także Beata Ozga – Flejszer – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, skierniewiczanka, która w społecznych rozmowach wielokrotnie słyszała o potrzebie zmian w szpitalu:

O kolejnych inicjatywach realizowanych w szpitalu będzie można mówić już w najbliższych tygodniach. Z niecierpliwością na obiecany sprzęt czekają pacjenci i personel oddziału okulistycznego WSZ, na czele z jego kierownikiem lek. Edytą Zielińską:

Szpital niezwłocznie poinformuje o zabiegach wykonywanych przy użyciu nowoczesnego sprzętu.