Ferie zimowe: Teatr Lalek Igraszka: „Wars i Sawa”

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach wraz z innymi jednostkami przygotowało bogatą ofertę „Ferii w mieście”. Warsztaty rękodzielnicze, teatralne, spotkania filmowe a także dodatkowe spektakle, wśród nich teatr lalek Igraszka w przedstawieniu Wars i Sawa

mówiła Iga Radomska – kierownik ds. edukacji artystycznej Centrum Kultury i Sztuki.

“Dawno temu, nad Wisłą żył zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, ale najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała w tej krainie również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej. Pewnego razu stanęła w obronie skrzydlatych przyjaciół i czarodziej zamienił ją w syrenę. Nieopodal żył również rybak Wars, który na swej pierwszej wyprawie złowił Suma, darował mu jednak życie, w zamian dowiedział się od niego o zniewolonej dziewczynie. Wars musi dopłynąć do Wiklinowej Wyspy, gdzie poznaje Wietrznego Ptaka, ten niezwykły kompan pomaga mu pokonać potwora i oswobodzić Sawę.
W legendzie o powstaniu Warszawy występują piękne lalki teatralne, a historia opowiadana jest z wykorzystaniem licznych piosenek i dźwięków, które pozwolą zagłębić się dzieciom w świat prastarej baśni.
Spektakl jest zrealizowany w formie klasycznego teatru lalek, jednak w świat baśni wprowadza dzieci postać narratora, który jest w żywym planie.”

Spektakl dedykowany jest dzieciom od 7. roku życia.

Szczegóły: https://cekis.pl/wydarzenia/ferie-zimowe-teatr-lalek-igraszka-wars-i-sawa/