|

XXIII RockMayFestival 2024 – RELACJA

Za nami XIII edycja RockMayFestival – wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Skierniewic. Na scenie plenerowej Centrum Kultury i Sztuki w konkursie zmierzyło się 5 zespołów:

  • Tabula Rasa – Warszawa
  • Lamia Sun – Warszawa
  • Leepy – Tychy
  • Mantra – Łódź – Bełchatów
  • Underdog – Toruń

Klasyfikacja końcowa prezentuje się w następujący sposób:

Pierwsze miejsce – Lamia Sun
Drugie miejsce – Leepy
Trzecie miejsce (oraz Nagroda Publiczności) – Tabula Rasa

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych występów, a także dziękujemy za dostarczenie wspaniałych muzycznych wrażeń.

Na miejscu Michał Krawczyk miał przyjemność rozmawiać z gwiazdą wieczoru, którą był WaluśKraksaKryzys – muzyk rockowy, tegoroczny zdobywca Fryderyka w Album Roku Rock, wykonawca “poezji śpiewanej na petardzie”.

Przed nim wystąpił legendarny już zespół hardcore punkowy – Dezerter. Kilka godzin przed koncertem Michał Krawczyk zamienił parę słów z perkusistą oraz autorem tekstów grupy – Krzysztofem Grabowskim.

Tradycyjnie, koncert zagrali również ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli Chrust – muzycy nie próżnowali, wspólnie pracując i grając koncerty przez ostatni rok:

Przed ogłoszeniem wyników wywiadu udzielili zdobywcy pierwszego miejsca w konkursie, czyli zespół Lamia Sun – trzeba przyznać, że pośród ciężkich brzmień w festiwalowo-konkursowym zestawieniu, grupa ta była najbardziej barwna i jednocześnie energiczna, również w trakcie rozmowy:

Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok!

(Zdjęcia: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach – cała fotorelacja jest dostępna na facebookowej stronie instytucji.)