Idziemy do Teatru w Centrum Kultury w Żyrardowie!

Centrum Kultury w Żyrardowie 2 czerwca podpisze umowę z Teatrem Klasyki Polskiej. Na jej mocy, to właśnie w Mieście Lnu będą odbywać się premiery teatralne.

“Mieć teatr” w Żyrardowie to marzenie prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. Kilka miesięcy temu, wraz z zespołem CK, podjął starania, by Centrum Kultury było miejscem, do którego mieszkańcy i goście mogą przyjść jak do teatru.

2 czerwca marzenie się spełni, bowiem instytucja kultury podpisze umowę z Teatrem Klasyki Polskiej, który przedstawia ponadczasowe spektakle, a fizycznie nie ma „swojej sceny”, o czym mówi Jarosław Gajewski, dyrektor TKP

Żyrardów będzie pierwszym miastem, które podpisze umowę i stanie się “domem premier”.

O tym, jak charakter miasta i zaangażowanie pracowników Centrum Kultury, a także oczekiwania mieszkańców wpływają na współpracę Magdalena Gorożankin rozmawiała z Piotrem Dudą, pełnomocnikiem dyrektora TKP ds. organizacji spektakli:

Pierwsza premiera odbędzie się 2 czerwca. Będzie to “Bajka nie tylko o Smoku” na podstawie tekstów Ireneusza Iredyńskiego, w reżyserii Lidii Sadowej.

mówi Karolina Piwosz, aktorka Teatru Klasyki Polskiej.

Dla Centrum Kultury w Żyrardowie to spełnienie marzenia, ale też świadomość wyzwań, jakie stoją przed zespołem. Jednak, jak zapewnia Łukasz Kasperczyk, dyrektor jednostki – są na to gotowi: