Skierniewice solidarne z Ukrainą – koncert

Data publikacji: 11.04.2022

Pomoc skierniewiczan skierowana do obywateli Ukrainy przybiera różne formy. Obok tej związanej ze zbiórkami żywności, zakwaterowaniem, zapewnieniem pracy pojawiają się także te mające wymiar artystyczny i emocjonalny.

W niedzielę 10 kwietnia w sali koncertowej Centrum Kultury i Sztuki odbył się koncert „Skierniewice solidarne z Ukrainą”. To inicjatywa zespołu Green Craft zrealizowana we współpracy z Miastem Skierniewice, CKiS i Towarzystwem Przyjaciół Skierniewic.

Kwestarze podczas wydarzenia na rynku miejskim „WielkaMoc”, na Targach Smakosza organizowanych w cekisie oraz poprzez sprzedaż biletów wstępu – cegiełek na koncert zebrali 3,5 tys. zł, które pozwolą na zakup niezbędnych artykułów dla obywateli Ukrainy przebywających w Skierniewicach.

Ukraińskie melodie, ale także polskie i zagraniczne przyjemne brzmienia pozwoliły na niedzielny, muzyczny odpoczynek będący jednocześnie realną pomocą dla obywateli Ukrainy, którzy stali się mieszkańcami Skierniewic.

Wzruszeń dostarczył występ Ukrainek, które poznały się w czwartek i postanowiły połączyć siły – zagrać i zaśpiewać dla swoich rodaków i skierniewiczan