XIX Festiwal Muzyki Romantycznej: koncert nadzwyczajny – Piotr Alexewicz

Data publikacji: 28.11.2021

W sobotę 27 listopada w sali koncertowej Muzeum Historycznego Skierniewic zakończył się XIX Festiwal Muzyki Romantycznej.

Pierwszy raz w historii Festiwalu koncert finałowy odbył się dwukrotnie. Pierwszy – Orkiestry Sinfonia Viva – 14 listopada. Drugi – Piotra Alexewicza, półfinalisty Konkursu Chopinowskiego.

Młody, lecz niezwykle utalentowany i nagrodzony na wielu festiwalach pianista w ponadgodzinnym koncercie zaprezentował m.in. Balladę f-moll oraz 24 preludia F. Chopina, czym zachwycił publiczność:

Piotr Alexewicz w ostatnim czasie głównie kojarzony jest z wykonywaniem utworów F. Chopina, jednak to niejedyny kompozytor, który zajmuje szczególne miejsce w karierze młodego pianisty:

Mówiąc o osiągnięciach, talencie i kolejnych nagrodach zdobywanych przez Piotra Alexewicza, warto podkreślić, że muzyk ma zaledwie 21 lat. O czym marzy półfinalista Konkursu Chopinowskiego?

Relacje z XIX Festiwalu Muzyki Romantycznej dostępne są na stronie i facebookowym profilu Festiwalu Muzyki Romantycznej w Skierniewicach oraz Muzeum Historycznego Skierniewic.