Łowicz: Kuria Diecezjalna Łowicka wydała oświadczenie dotyczące postów księdza z Jeruzala Skierniewickiego

Data publikacji: 04.02.2021

Kuria Diecezjalna Łowicka wydała oświadczenie związane z publikacją postów księdza Dariusza Drzewieckiego na portalu społecznościowym.
Duchowny z Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Je-ruzalu Skierniewickim radził rodzicom dzieci, które biorą udział w strajkach kobiet tu cytat „kablem możecie przywrócić waszemu dziecku ustawienia fabryczne”.

W oświadczeniu czytamy, że z księdzem Dariuszem Drzewieckim na temat jego postów rozmawiał biskup łowicki Andrzej Dziuba. Ksiądz z Jeruzala otrzymał upomnienie. Na spotkaniu przeprasza wszystkich, którzy mogli poczuć się urażenie. Jego intencją „nie było nawoływanie do popełnienia przestępstwa względem młodzieży”.
Ksiądz Drzewiecki zapewnił, że usunie wszystkie zamieszczone na portalu posty i profil, na którym zamieszczał kontrowersyjne treści.
Zapewnił również biskupa Dziubę, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować niepożądanych emocji.
Dodatkowo Kuria biskupia wydała księdzu Drzewieckiemu zakaz publicznych wypowiedzi w mediach społecznościowych.
Jednocześnie ksiądz Zbigniew Kielan Rzecznik Prasowy Diecezji Łowickie podkreśla, że Kuria w żaden sposób nie utożsamia się z prywatnymi poglądami księdza niezgodnymi z nauczaniem Kościoła, aktualnie obowiązującym porządkiem prawnym i ubolewa nad zaistniałym zdarzeniem.