Prezydencki minister Adam Kwiatkowski odwiedził Skierniewice

Data publikacji: 10.07.2020

Wczoraj (9 lipca) w Skierniewicach przebywał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski. Wizyta była okazją do pokazania miasta pod kątem inwestycji, które obecnie na terenie Skierniewic są prowadzone. Mowa tu o przebudowie ul. Rawskiej wraz z budową ronda oraz instalacja systemów oczyszczających spaliny w spółce Energetyka Cieplna. Poza tym minister Kwiatkowski wraz z gospodarzem miasta, prezydentem Krzysztofem Jażdżykiem, odwiedzili miejsce, gdzie w najbliższym czasie ruszą budowy – przejazd kolejowy w ul. Zwierzynieckiej. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich inwestycji są środki zewnętrzne pozyskane przez skierniewicki Ratusz.

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego była też okazją do udzielenia wywiadu naszej stacji radiowej:

Środki rządowe zasilą przebudowę w ul. Zwierzynieckiej w wysokości 50% .

O wczorajszej wizycie prezydenckiego ministra oraz o kierunkach pozyskiwania środków zewnętrznych, na naszej antenie – w dzisiejszym Programie Samorządowym Miasta Skierniewice – mówił prezydent Krzysztof Jażdżyk:

Przebudowa ul. Rawskiej jest współfinansowana z Funduszu Dróg Lokalnych.
Jeszcze w tym roku Energetyka Cieplna wypełni wymogi unijne dotyczące ograniczenia emisji substancji szkodliwych , w dalszej kolejności – kogeneracja.