Prezydent Skierniewic o wiadukcie w ul. Zwierzynieckiej : Liczę, że inwestycja ta będzie kosztować miasto 20 proc. wartości.

Data publikacji: 22.06.2020

Dziś oficjalnie już, podczas briefingu prasowego, prezydent Krzysztof Jażdżyk poinformował o dofinansowaniu, które miasto otrzyma na przebudowę przejazdu kolejowego w ul. Zwierzynieckiej. Spotkanie z mediami odbyło się przy wciąż – to otwieranym, to znów zamykanym – szlabanie.

Najwieksze w historii miasta dofinansowanie na jedną inwestycję

Jak mówi Zbigniew Sawicki, naczelnik wydziału pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych Urzędu Miasta, wniosek o dotację celową skierniewicki Ratusz złożył do Ministerstwa Infrastruktury już na początku lutego.

O rządowe dofinansowanie staraliśmy się już od początku lutego 2020r

Oprócz dotacji celowej Skierniewice otrzymają też wsparcie ze strony PKPPLK. Jak mówi prezydent Jażdżyk, maksymalnie może to być nawet do 13,2 mln złotych.

Przed nami kilkanaście miesięcy żmudnej pracy

Na wykonanie tej inwestycji Skierniewice mają 18 miesięcy. Wcześniejsze inwestycje pokazały, że ekspresowe tempo budowania nie jest Ratuszowi obce.

W Skierniewicach budujemy szybko i dobrze

Płynny przejazd z pewnością wpłynie na większe, niż dotychczas zainteresowanie mieszkańców do kupna ziemi pod budowę własnych domów. Czy tereny dawnego poligonu wchodzą w grę, przy ewentualnym podziale działek? Prezydent studzi nadzieje

Poligomu nie podzielimy na działki budowlane

Po spotkaniu z mediami zapytaliśmy prezydenta Krzysztofa Jażdżyka o to, czy możliwe są niższe kwoty przetargowe oraz o szczegóły umowy z PKP PLK

Obecnie jest dobry czas dla inwestorów – na przetargach można zaoszczędzić.

Na relacje z briefingu zapraszamy już jutro do Programu Samorządowego Miasta Skierniewice. Początek o godz.10.40

A oto, jak miałaby ewentualnie wyglądać przyszła przeprawa nad torami :