Skierniewice: gala z okazji rocznicy nadania praw miejskich

Data publikacji: 20.02.2020

Wczoraj w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach odbyła się gala związana z 563. rocznicą nadawania praw miejskich. To między innymi czas podsumowania tego co działo się w mieście od ubiegłorocznej rocznicy. Prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk zauważa w rozmowie z Łukaszem Sapturą, że skierniewiczanie coraz bardziej angażują się w życie społeczne miasta:

Tradycyjnie podczas uroczystości wręczane są tytuły Honorowego Ambasador Skierniewic. W kategorii Osoba Fizyczna została Barbara Widulińska:

Honorowym Ambasadorem Miasta Skierniewice w kategorii podmiot prawny została Akademia Tańca 4-20. Zespół ma również otrzymany kilka lat temu „Parowóz Kultury”. Kierująca grupą choreograf Monika Kotowska mówi, że te wyróżnienia są inne od tych otrzymywanych na mistrzostwach:

W kategorii Wokulski Roku nagroda została przyznana w trzech kategoriach: firma mikro nagrodzony został jubiler Marka Woźniaka, firma mała – JKM Mirex, a firma średnia i duża – Państwowa Uczenia imienia Stefana Batorego.
Perła Skierniewic trafiła do księdza Grzegorza Gołąbia, Elżbiety Nowak, Elżbiety Rusieckiej-Kucharskiej oraz Danuty Żakiety.