Skierniewickie Uroczystości Majowe

Data publikacji: 28.04.2016

Pierwsze dni maja w Skierniewicach tradycyjnie już upłyną pod znakiem lekcji patriotyzmu. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej będziemy świętować w dwóch miejscach: na skierniewickim Rynku, jak również na Placu Jana Pawła II. 225. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczci natomiast uroczysta msza święta w kościele garnizonowym.   

Poniedziałkowe obchody (2 maja) rozpoczną się już o godz. 10:30 uroczystym przekazaniem mieszkańcom Skierniewic 50-metrowej Flagi z Ratusza, która następnie zostanie przeniesiona na Plac Jana Pawła II, by ostatecznie zawisnąć na maszcie przy kościele wojskowym.– Harcerze bardzo chętnie włączają się w tę inicjatywę. Dla nich jest to krótkie, ale wyjątkowo symboliczne przedsięwzięcie, w którym po prostu warto wziąć udział. Liczymy oczywiście nie tylko na członków naszej organizacji, ale także na mieszkańców Skierniewic. Przy niesieniu tak dużej flagi potrzebnych będzie nawet kilkaset osób – tłumaczy Bartłomiej Wójcik komendant skierniewickiego Hufca ZHP.

Następnie odbędzie się Rodzinne Śniadanie pod Flagą. Zapewniamy herbatę, parówki na ciepło z pieczywem. Na przybyłych czeka wiele atrakcji. Wśród nich gry piknikowe, bierki czy pilates dla leniwych. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, piknik nie odbędzie się.

Dzień%20Flagi_1[1]

Dzień później – 3 maja będziemy świętować 225. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji punktualnie o godz. 11:00 w kościele garnizonowym odbędzie się uroczysta msza święta. Po jej zakończeniu Prezydent Miasta Skierniewice oraz oficjalne delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Jana Pawła II.

MAJÓWKA%20(4)[1]

Prezydent Miasta Skierniewice, Krzysztof Jażdżyk, zwraca się z prośbą do wszystkich Mieszkańców Skierniewic o uhonorowanie tych wydarzeń, poprzez symboliczne wywieszenie flagi narodowej w pobliżu swoich posesji.  

 

majowka_2016[1]

źródło UM Skierniewice