Prawie milion złotych dla Zespołu Szkół Nr 4

Data publikacji: 19.04.2016

Blisko milion złotych dofinansowania trafi do Zespołu Szkół Nr 4 w Skierniewicach z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na realizację projektu – „Nauka, praktyka, zawód, praca”.

Otrzymane fundusze w ramach projektu pozwolą na wyposażenie pracowni spedycyjnej i grafiki komputerowej. Zakupione zostaną m.in.: laptopy (15 szt.), drukarki, projektory, ekrany, specjalistyczne oprogramowania do nauki zawodu, tablety graficzne, aparaty cyfrowe, skanery do oryginałów refleksyjnych i transparentnych, wzorniki barw i tablice interaktywne.

Program startuje od września!

Szkoła będzie realizowała swój pomysł już we wrześniu tego roku. Uczestnikami będą wszyscy obecni i przyszli uczniowie Technikum spedycyjnego i Technikum cyfrowych procesów graficznych, którzy w ramach zadań projektowych będą mieli możliwość wzięcia udziału w miesięcznych stażach wakacyjnych u pracodawców, za które każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie 1800 zł.

Dodatkowo dla uczniów Technikum Spedycyjnego zostały przygotowane kursy, umożliwiające uzyskanie prawa jazdy kat. B i uprawnień do obsługi wózków widłowych oraz warsztaty z zakresu Wirtualnego Laboratorium Spedycyjnego. Otrzymają także możliwość uzyskania Licencji Kompetencji Zawodowych Przewoźnika.

Uczniowie Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych wezmą udział w kursie przygotowującym do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, jak również w specjalistycznych zajęciach z zakresu grafiki komputerowej. Zakupione zostaną podręczniki do nauki zawodu. Prenumerowane będą fachowe czasopisma.

Skorzystają również nauczyciele

W ramach projektu nauczyciele przedmiotów zawodowych będą mogli podnieść swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i studiach podyplomowych. Ponadto na terenie szkoły zostanie zorganizowany Ośrodek Doradztwa Zawodowego.Warto dodać, że miasto dołoży do projektu jedyne 85 tys. zł.

Serdecznie gratulujemy!

zs nr 4

źródło UM Skierniewice