AKTUALIZACJA 15.09.2017
ZMIANA W PROGRAMIE ŚWIĘTA, WYSTĄPI ZESPÓŁ PERFECT

Wielkimi krokami zbliża się największa plenerowa impreza w Skierniewicach – 40. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Przez dwa dni Skierniewice staną się stolicą najlepszej zabawy. Na scenie zobaczymy plejadę topowych gwiazd (polskich i zagranicznych), a relację z imprezy obejrzymy na antenie TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie. Tegoroczne święto będzie miało charakter szczególny. W tym roku przypada 40. edycja imprezy, odbędą się ponadto po raz 20. Targi Ogrodniczo-Rolne, a to wszystko w czasie obchodzonego jubileuszu 560-lecia nadania praw miejskich. Dlatego właśnie główne atrakcje festiwalu będą w formacie XL. Święto tradycyjnie rozpocznie barwna parada pod hasłem „Święto w wymiarze XL”, która przejdzie ulicami: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorską i Rynek. Nie zabraknie również pięknych dziewcząt, które powalczą o tytuł „Kwiatu Skierniewic 2017”.

Jak co roku, sporo atrakcji czeka na hali OSiR przy ul. Pomologicznej. Od godz. 10:00 rozpoczną się tam XX Targi Ogrodniczo-Rolne, a na licznych wystawach będziemy zachwycać się barwnymi, wyjątkowymi kompozycjami kwiatowo-owocowo-warzywnymi. A to nie koniec! Na przybyłych gości czekają również Targi Zdrowej Żywności oraz Ogrodniczy Festiwal dla Najmłodszych.


Wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli wyjątkową okazję skosztowania skierniewickich specjałów. W tym roku – prócz flagowej skierlotki – na łakomczuchów czekają m.in. leczo, zupa grzybowa, pasztet pieczarkowy, jabłka nadziewane żurawiną, a w niedzielę dodatkowo gulasz wieprzowy. Największą nowością będzie Ogólnopolski Festiwal Roślinożercy, który poprowadzi gość specjalny znany m.in. z programów Pytania na Śniadanie czy Dzień Dobry TVN –Paweł Loroch.

Festiwal jest planowany jako sfera i seria działań promujących wśród mieszkańców i gości dietę bogatą w rośliny i przetwory. Ma na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do zwiększania w codziennej diecie ilości i różnorodności dań z udziałem warzyw i owoców. W trakcie Festiwalu Roślinożercy pokazywane będą różne ciekawe metody przygotowywania roślin w kuchni, ich przetwarzania i konserwacji. Festiwal będzie też okazją do promocji treści związanych z ekologią i zrównoważonym rolnictwem. Ważny element imprezy stanowić będzie strefa degustacji. Chętni zyskają niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się przygotowywaniu potraw i porozmawiania z kucharzami. 


Na smakoszy czekają: zielony jarmark (8 stoisk oferujących produkty roślinne i rolnictwa ekologicznego z Polski i zagranicy, przetwory, przekąski wegetariańskie i wegańskie, książki dotyczące diet roślinnych), zielona kuchnia (pokazy kulinarne i degustacje z przepisami – dania z Polski, Włoch, Tajlandii, Indii, Francji, Libanu czy Malezji) oraz zielone warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych (bezpłatne zajęcia z przygotowywania dań, m.in.: wietnamskich spring rollsów, polsko-włoskiego pesto, prowansalskich ratatouille, pikantnego tajskiego kokosowego curry z dynią, smakowych hummusów i nadziewanych bakłażanów). Będzie smacznie i zdrowo!

Darmowa ŁKA i komunikacja miejska
Podobnie jak przed rokiem, każdy pasażer, który przyjedzie na święto pociągiem ŁKA i zgłosi się z biletem na stoisko przewoźnika, uzyska stempel uprawniający do darmowej podróży powrotnej. Stoisko będzie znajdować się w pasażu Nurzyńskiego. Również na mieszkańców Skierniewic czeka niespodzianka. 16 i 17 września przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie za darmo!

Jedenaście koncertów i dwa kabarety
 Tego jeszcze nie było! 16 i 17 września w Skierniewicach odbędzie się aż jedenaście koncertów na żywo. Zagrają topowe gwiazdy z kraju i zagranicy: Inna, Burak Yeter, C-BooL, Lady Pank, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Power Play, Defis. Nie zabraknie także soczystej dawki dobrego humoru, o którą zadbają Katarzyna PakosińskaMariusz Kałamaga i Kabaret Smile. Nie zabraknie również efektownych sztucznych ogni oraz spektakularnego mappingu. Gwarantujemy – nie będziecie się nudzić!

 

SOBOTA 16 września 2017 r.

16:50 – 17:50 – Power Play
18:00 – 19:00 – Zespół Muzyczny DEFIS
19:10 – 20:10 – Dawid Kwiatkowski
20:20 – 21:20 – Krzysztof Zalewski
21:30 – 22:30 – Perfect
22:30 – 22:50 – (mapping oraz pokaz sztucznych ogni)
23:00 –23:40 – INNA

NIEDZIELA 17 września 2017 r.

 

14:30 – 16:30 – KABARETON
– prowadzący Katarzyna Pakosińska
14:30 – 15:30 – Mariusz Kałamaga
15:30 – 16:30 – Kabaret Smile
17:00 – 18:00 – Natalia Nykiel
18:10 – 19:10 – Sylwia Grzeszczak Official
19:20 – 20:20 – Lady Pank
20:30 – 20:40 – (mapping)
20:45 – 22:30 – C-BooL & BURAK YETER
skierniewice.eu swietokwiatow.pl