Skierniewice: Rozpoczęły się Wojskowe Targi Służby i Pracy

Data publikacji: 17.03.2023

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbywają się w Skierniewicach oraz w 15 miastach w Polsce,

Dziś, w pierwszym dniu wydarzenia nastąpiło oficjalne ich otwarcie.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Marszałek – Senior poseł Antoni Macierewicz:

O ponadpartyjnym porozumieniu dotyczącym wsparcia polskiej armii z kolei mówił senator Rafał Ambrozik:

Na otwarci targów były również władze województwa łódzkiego. Do Skierniewic przyjechał Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński:

Samorząd województwa reprezentował Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber:

Wydarzenie, które ma charakter otwarty to okazja do promocji miasta. Pogoda oraz sobota, która dla większości jest dniem wolnym od pracy, to okazja do odwiedzenia terenów Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Batorego. Na aspekt ten zwrócił uwagę przewodniczący Rady Miasta Skierniewice Andrzej Melon:

Osobą, która koordynowała całe to przedsięwzięcie jest podpułkownik Piotr Mitkowski, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Skierniewicach. Jak sam podkreśla, dla Skierniewic jest to wydarzenie bez precedensu:

Zachęcamy do odwiedzenia Wojskowych Targów Służby i Pracy. Dziś do godz. 18.00. Jutro (sobota 18.03.) w godz. 9.00-18.00

Galerię z Targów znajdziecie pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=RSCskc&set=a.649778053822748