Sprzęt AGD na raty – czy się opłaca?

Data publikacji: 13.08.2022

Sprzęt RTV AGD na raty to dobra opcja w niektórych przypadkach. Jeżeli nie możemy inaczej sobie poradzić, zawsze warto mieć taką opcję. Jak wybrać pożyczkę mądrze?

  1. Sprzęt AGD na raty – kiedy warto rozważyć taką formę zakupu?
  2. Kredyt gotówkowy na sprzęty domowe – o czym pamiętać przed jego zaciągnięciem?
  3. Najważniejsze cechy kredytu gotówkowego – na co zwrócić uwagę?

Sprzęt AGD na raty – kiedy warto rozważyć taką formę zakupu?

Sprzęty z grupy AGD to w wielu wypadkach niezbędne wyposażenie domu. Ciężko jest nam sobie wyobrazić funkcjonowanie bez lodówki czy kuchenki – obecnie jest to praktycznie niewykonalne dla przeciętnego człowieka. Wybierając tego typu sprzęty do domu warto decydować się na modele stosunkowo nowe, o wysokiej ergonomii pracy i możliwie jak najbardziej energooszczędne. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie takich podstaw siłą własnego portfela, inną opcją pozostaje wybranie zakupu na raty. Wiele sklepów oferuje tego typu metodę płatności, jednak nie jest to jedyna opcja – możemy również sami poszukać ofert kredytów gotówkowych i znaleźć ten najkorzystniejszy dla siebie.

Kredyt gotówkowy na sprzęty domowe – o czym pamiętać przed jego zaciągnięciem?

Aby kupić sprzęt AGD na raty (np. na www.kupujwratach.pl/na-raty/sprzet-agd) musimy albo skorzystać z kredytów ratalnych oferowanych przez partnera sklepu, w którym chcemy wybrać interesujące nas wyposażenie, albo też musimy poszukać ich samodzielnie. Niezależnie od wyboru pamiętajmy o tym, aby dokładnie sprawdzić ofertę: jaka jest całkowita kwota kredytu, jak dużo musimy spłacić, jak wygląda umowa i tak dalej. Dzięki temu unikniemy niekorzystnych pożyczek, jak i też nie wpędzimy się w niepotrzebnie wysoki dług, który będziemy musieli później spłacić. Zastanówmy się również, czy aby na pewno musimy dokonywać zakupu już teraz – o ile bez lodówki czy pralki ciężko będzie nam żyć, to już nowy telewizor czy konsola nie są niezbędnymi nabytkami.

Najważniejsze cechy kredytu gotówkowego – na co zwrócić uwagę?

Każdy kredyt ratalny ma kilka cech, które pozwalają nam określić, czy jest on dla nas korzystny. Do najważniejszych zaliczają się między innymi:

  • rzeczywista roczna stopa oprocentowania: informuje nas o tym, ile kredyt będzie nas kosztować;
  • całkowita kwota pożyczki: suma wszystkich środków, jakie otrzymamy od pożyczkodawcy w ramach umowy;
  • ubezpieczenie: nie zawsze jest obowiązkowe, jednak warto je rozważyć przy większych kwotach.

Pamiętajmy, że aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową nie wystarczy sam wniosek. Musimy jeszcze posiadać odpowiednio wysoką zdolność, aby bank zechciał nam udzielić pożyczki. Obecnie jednak w większości miejsc wypełnienie wniosku to minimum formalności, co zdecydowanie ułatwia całą procedurę.

[Artykuł sponsorowany]