Dni Bolimowa 2022 w klimacie przyjaźni, współpracy i przywilejów miejskich

Data publikacji: 25.07.2022

Od piątku (22 lipca) do niedzieli Bolimów odwiedziły setki mieszkańców i turystów korzystając z programu Dni Bolimowa. Ten połączył wszystko to, co najlepsze i z czego słynie miasto i gmina.

Historia, militaria, rękodzieło, lokalne smaki i dobra zabawa – to wspólne dzieło mieszkańców i przyjaciół, których nie brakowało podczas świętowania. O tym rozmawialiśmy z burmistrzem Stanisławem Linartem:

Życzenia płynęły zarówno od mieszkańców, gości, jak i przyjaciół wśród których nie zabrakło przedstawicieli województwa, powiatu, zaprzyjaźnionych miast – w tym Skierniewic, czy Wiskitek.

Każdego dnia na mieszkańców i gości czekało mnóstwo atrakcji, stoisk wystawienniczych lokalnych rękodzielników, smaków Bolimowa czy koncertów znanych gwiazd i tych, którzy znani są w regionie – wśród nich m.in. Lastin Line.

Dni Bolimowa 2022 to także festiwal smaków. O te zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu skierniewickiego. Tematem tegorocznej odsłony konkursu były „Leśne smaki” w wydaniu: na słodko, słono i wege.

W kategorii „na słodko” zwyciężyło KGW Mszadla:

mówiły członkinie koła – Aleksandra Czajka i Karolina Glińska – autorka tortu.

W kategorii „na słono” i „wege” prym wiodły panie z KGW Bolimów. Po konkursie rozmawialiśmy z Anną Głowacką-Tarczyk z KGW Bolimów oraz Iwoną Plichtą z KGW Sierzchów:

Dni Bolimowa były też okazją do wręczenia „Bolimowskich Dębów” – wyróżnień, które świadczą o wzajemnej przyjaźni osób, instytucji, grup społecznych z miastem i gminą Bolimów. W tym roku „Dęby” otrzymali:

W kategorii:
Człowiek Roku – Bolimowski Park Krajobrazowy
Miejsko-Gminny Ambasador – Radio RSC
Wolontariat – Ochotnicza Straż Pożarna w Bolimowie

oraz:
Marek Krawcow – za wieloletnią działalność lekarską i społeczną na rzecz mieszkańców gminy Bolimów,
OSP Kęszyce – za działalność społeczną
Warsztat Kowalstwa Artystycznego Edwarda Buczka – za promocję tradycji rzemieślniczej
Zbigniew Skroński – za postawę godną naśladowania w kwestii pomocy potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i wspaniałą współpracę!