Żyrardów: Święto Lnu 2022

Data publikacji: 20.06.2022

Święto Lnu w Żyrardowie było pierwszym, masowym wydarzeniem plenerowym organizowanym po latach pandemii. Nic więc dziwnego, że organizatorzy: Miasto Żyrardów oraz Centrum Kultury w Żyrardowie, przy współpracy z Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda, Muzeum Mazowsza Zachodniego, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz lokalnymi stowarzyszeniami, postanowili świętować aż 4 dni. Już w czwartek 16 czerwca rozpoczął się zlot food trucków, które towarzyszyły mieszkańcom aż do końca niedzielnego spotkania.

Kultura, dziedzictwo i tradycja to hasła, które nadają kierunek świętowaniu i lnianą nicią łączą te cechy z teraźniejszością. Dzięki temu Święto Lnu wyróżnia się na tle innych wydarzeń organizowanych w mieście i regionie:

mówił prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Trzy dni wypełnione atrakcjami, wydarzeniami, koncertami, pozwoliły na przybliżanie historii, tradycji miasta, ale również na dobrą zabawę i integrację mieszkańców.

Przez weekend na 88,6 i naszych profilach społecznościowych relacjonowaliśmy na bieżąco to, co działo się na scenie i jak mieszkańcy bawili się podczas obchodów dni miasta:

Oprócz znanych już nazwisk, jak Ania Karwan, zespół BRAThaNki czy Andre, na żyrardowskiej scenie zaprezentowali się lokalni artyści – wokaliści, instrumentaliści i tancerze. Z ich instruktorami rozmawialiśmy podczas wydarzenia:

Święto Lnu 2022 przechodzi do historii, ale to na niej Żyrardów buduje markę, wygląd i atmosferę miasta. Kolejne wydarzenia już 1 lipca – będziemy o nich mówić na 88,6 fm.

Galerie zdjęć ze Święta Lnu w Żyrardowie znajdują się na naszym profilu facebookowym.