Parowozy Kultury 2022 – przyznane!

Data publikacji: 17.06.2022

W środę 15 czerwca w Parowozowni po raz piąty prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk wręczył nagrody za zaangażowanie w tworzenie i szerzenie kultury w Skierniewicach, rozsławianie miasta na arenie ogólnopolskiej i światowej w dziedzinach sztuki i wspieranie jej na różnych etapach.

Parowozy Kultury 2022 otrzymali: Ireneusz Skruczaj, reżyser i producent filmu „Obłoki śmierci. Bolimów 1915” oraz Stowarzyszenie Jazzowe Swing. Za wspieranie działań kulturalnych w mieście wyróżnienie otrzymało Przedsiębiorstwo El-in sp. z.o.o. Tegoroczne nagrody to dowód na to, że w Skierniewicach warto inwestować w kulturę. O tym rozmawialiśmy z prezydentem Skierniewic Krzysztofem Jażdżykiem:

Z laureatami kulturalnych nagród rozmawialiśmy tuż po ich wręczeniu. Dla członków Stowarzyszenia Jazzowego Swing wyróżnienie jest potwierdzeniem, że warto małymi krokami i konsekwencją dążyć do rzeczy wielkich:

Ireneusz Skruczaj skierniewicką nagrodę odbiera jako stację, z której wyruszy w dalszą podróż:

Laureatom gratulujemy!

Choć rok pracy artystycznej w jednostkach kultury zbliża się do wakacyjnej przerwy, nie oznacza to końca wydarzeń, spotkań i koncertów. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na 88,6.