Regnów: 100 tys. na modernizację bieżni

Data publikacji: 17.05.2022

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego prowadzi cykl spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, podczas których samorządowcy wraz z lokalną społecznością, przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń mogą porozmawiać z ekspertami, zasięgnąć rady i pomocy w kwestii pozyskiwania, dysponowania i rozliczania środków unijnych.

Spotkania z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem to także okazja do wręczenia dotacji.

Podczas spotkania w powiecie rawskim m.in. 85 tys. zł otrzymał wójt gminy Rawa Mazowiecka na budowę zadaszonej trybuny na boisku w Wołuczy a 100 tys. zł trafi do Regnowa z przeznaczeniem na modernizację bieżni boiska:

mówi wójt gminy Regnów Mariusz Cheba.

Oprócz dofinansowań na sport przyznano także dotację na organizację wydarzeń kulturalnych m.in. 12 tys. zł dla fundacji  z programu „Kulturalnie regionalnie” – pozwoli na organizację imprez „Rawskie granie”. 62 tys. zł dofinansowania otrzymał ks. Paweł Pietrzak na potrzeby parafii św. Anotniego Padewskiego w Babsku. Pieniądze zostały przekazane w ramach programu „Łódzkie ratuje zabytki” i pomogą zrewitalizować mury wokół świątyni.

Akademia Piłkarska Sadkowice, której prezes Marcin Sęczek odebrał czek na prawie 39 tys. zł, będzie szkolić dzieci i młodzież, a Klub Sportowy Triathlon Rawa, którego prezes Grzegorz Stefaniak otrzymał czek na ponad 36 tys. zł zorganizuje sztafetę kolarsko-rowerową.