Łódzkie: Konkurs „Łódzkie na mapach 2022”

Data publikacji: 18.05.2022

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza uczniów szkół średnich oraz studentów regionu do udziału w konkursie „Łódzkie na mapach 2022”.

Zadanie polega na opracowaniu cyfrowej kompozycji mapowej prezentującej wybrany temat na terenie województwa łódzkiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i studentów studiów pierwszego czy drugiego stopnia dowolnych kierunków ze szkół i uczelni mieszczących się na terenie województwa łódzkiego.

Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy na temat regionu łódzkiego oraz popularyzacja cyfrowych map tematycznych, jako narzędzia kształcenia przy wykorzystaniu możliwości i funkcjonalności Geoportalu Województwa Łódzkiego – to nowoczesne narzędzie, które można z łatwością wdrożyć w proces zdobywania wiedzy i umiejętności o otaczającej nas przestrzeni.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 20 października 2022 r., każdy uczestnik może dokonać jednego zgłoszenia konkursowego.

Dla uczestników konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe, najciekawsze prace zostaną opublikowane w systemie Geoportal Województwa Łódzkiego.