„Koncert Fundacja Polsat – Jesteśmy dla Dzieci”, czyli Dzień Dziecka w Skierniewicach

Data publikacji: 20.05.2022

W niedzielę, 29 maja o godz. 20.00, podczas Koncertu „Fundacja Polsat – Jesteśmy dla Dzieci” z okazji Dnia Dziecka, widzowie Telewizji Polsat będą mogli posłuchać największych przebojów gwiazd polskiej sceny muzycznej, występujących w rodzinnych duetach.

Nic tak nie łączy i pomaga w trudnych chwilach jak rodzina! Dla niektórych będzie to debiut. I tak Justyna Steczkowska wystąpi z synem Leonem przy akompaniamencie Stasia, Michał Wiśniewski z dwiema córkami: Etiennette i Vivienne, Artur Gadowski z córką Zuzanną, Robert Gawliński z dwoma synami oraz Danzel z córkami. Po raz kolejny widzowie będą mogli podziwiać występ Grzegorza i Patrycję Markowskich. Kilkoro artystów zaprosi do wspólnego śpiewania najbliższych: Sarah James – tatę, Stanisław Soyka – braci.

fot.POLSAT

Wybór miejsca wydarzenia jak zawsze nie jest przypadkowy. – Jesteśmy w Skierniewicach z powodu przeprowadzonego remontu Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Rocznie szpital hospitalizuje blisko tysiąc dzieci od okresu noworodkowego do ukończenia 18 roku życia i jest to największy ośrodek medyczny pomiędzy Warszawą a Łodzią, więc to niezwykle istotna placówka a bardzo pilnie potrzebowała remontu. Gdy otrzymaliśmy prośbę o pomoc w jego przeprowadzeniu – nie mogliśmy odmówić – mówi Prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

Tego dnia zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci, w tym aktywności edukacyjne na rynku oraz parku miejskim, m.in. Kosmiczny Dzień Dziecka ze Strefą Świadomych Emocji (spotkania z dziecięcym psychologiem), Drzewo Życia wręczane przez Prezydenta miasta dla rocznych dzieci, a także akcję Czyste Zielone Miasta, czyli sprzątanie i sadzenie drzewek, zainicjowaną przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

fot.POLSAT

W związku Koncertem Fundacji Polsat – Jesteśmy dla Dzieci następuje zmiana organizacji ruchu w rynku oraz sąsiednich ulicach w terminie 22-30 maja 2022 roku.

Niedziela 22 maja od godziny 22.00:

 • Wyłączenie z ruchu części piaszczystego parkingu przy ul. Okurzałego;

Poniedziałek 23 maja od rana:

 • Ul. Rynek – zamknięcie przejazdu przed ratuszem;

Czwartek 26 maja:

 • Od rana ograniczenia w parkowaniu i handlu na pl. Świętego Floriana na odcinku od ul. Czystej do ul. Okurzałego;
 • Od 22.00 wyłączenie z ruchu całego piaszczystego parkingu przy ul. Okurzałego;
 • Od 22.00 zamknięcie dla ruchu:

– ul. Rynek na odcinku od ul. Gałeckiego do ul. Senatorskiej;

– ul. Senatorskiej na odcinku od rynku do skrzyżowania z ul. Kościelną;

Piątek 27 maja od godziny 22.00

 • zamknięcie dla ruchu całej płyty rynku (wraz z tzw. małym rynkiem);
 • zamknięcie ul. Batorego na odcinku od rynku do ul. Strykowskiej;

Sobota 28 maja od godziny 22.00

 • zamknięcie ul. Gałeckiego;
 • zamknięcie ul. Żwirki od rynku do ul. Jagiellońskiej.

Niedziela 29 maja

 • zamknięcie ul. Senatorskiej dla ruchu pieszego
 • wejście na teren wydarzenia ulicami: Gałeckiego, Żwirki, Mszczonowską, Batorego