Skierniewice: PUSB będzie kształcić pilotów

Data publikacji: 08.04.2022

Dziś w Skierniewicach odbyło się uroczyste oddanie samolotu ultralekkiego na potrzeby szkolenia lotniczego. W wydarzeniu tym wzięli udział m.in. minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, Wicewojewoda Łódzki Piotr Cieplucha oraz prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Studium Szkolenia Lotniczego, które pełną parą ruszy wraz z nowym rokiem akademickim, będzie kształcić kadrę, która znajdzie zatrudnienie np. w mającym powstać Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Mówi dr Alojzy Pilich, prof. PUSB:

W trakcie swego wystąpienia minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek zwrócił uwagą na rolę, którą na mapie akademickiej Polski spełniają uczelnie w byłych miastach wojewódzkich. Zapowiedział też środki na rozwój skierniewickiej PUSB

Wicewojewoda Łódzki Piotr Cieplucha z kolei nawiązał do kierunków kształcenia w Skierniewicach. Jego zdaniem nacisk na kierunki medyczne jak i związane z obronnością są odpowiedzą na potrzeby współczesnej Polski

Oddany dziś samolot to efekt ponad roku pracy studentów PUSB. Wśród nich jest student III roku bezpieczeństwa wewnętrznego Mateusz Kurek. Jak sam przyznaje do momentu, kiedy w samolocie będą się szkolić przyszli piloci upłynie jeszcze trochę czasu. A to z powodu procedur:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5191248877604900&type=3