CKiS: Premiera spektaklu „Mały Książę”

Data publikacji: 25.04.2022

Historyczna chwila w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

24 kwietnia odbyła się premiera pierwszego, w całości wyprodukowanego przez Centrum Kultury i Sztuki spektaklu teatralnego.

„Mały Książę” A.  de Saint-Exupéry to znana na całym świecie historia o poszukiwaniu miłości, próbie jej zrozumienia. Reżyserii spektaklu podjął się Piotr Stawski, aktor, pedagog artystyczny, kształcący również młodych skierniewiczan, z którym rozmawialiśmy tuż po premierze:

W spektaklu udział wzięli zarówno zawodowi aktorzy, jak i dzieci, które rozwijają aktorski talent pod okiem Piotra Stawskiego w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

W realizacji udział wzięli także pracownicy CKiS-u, którzy spędzili wiele godzin na połączeniu gry aktorskiej z wizualizacjami i muzyką, którą specjalnie na potrzeby spektaklu skomponował Paweł Kryczka.

Premiera – wyjątkowa, także ze względu na obecność dwojga odtwórców głównej roli. Postać Małego Księcia zagrali Maria Augustyniak i Jacek Bibik.

Po spektaklu rozmawialiśmy z rodzicami Jacka:

Spektakl przypadł do gustu zarówno młodym, jak i nieco starszym widzom. Wiele osób po premierze nie szczędziło słów uznania, ale i wzruszenia:

„Mały Książę” na deskach skierniewickiego teatru zostanie zaprezentowany dla uczniów szkół, a w planach jest zorganizowanie ponowne wystawienie sztuki dla szerszego grona publiczności. O terminie będziemy informować na 88,6.