12. kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice – zainaugurowana

Data publikacji: 21.04.2022

Choć wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice odbyły się w grudniu 2021 r. i wtedy też poznaliśmy nazwiska 19 przedstawicieli, ze względu na obostrzenia pandemiczne, pierwszą sesję MRM zwołano dopiero w kwietniu.

W czwartek 21 kwietnia członkowie Rady wraz z jej opiekunem z Urzędu Miasta Agnieszką Grędą spotkali się w budynku przy ul. Senatorskiej, by uchwalić pierwsze punkty sesyjne, a co najważniejsze dokonać wyboru składu: komisji rewizyjnej i prezydium.

Po tajnym głosowaniu przewodniczącą MRM została Maja Bielecka z LO im. B. Prusa w Skierniewicach , zaś jej zastępcą Julia Szymańska z ZS nr 4 w Skierniewicach.

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice – Maja Bielecka
Zastępca przewodniczącej MRM – Julia Szymańska

Z nowo wybraną przewodniczącą rozmawialiśmy tuż po zakończeniu sesji:

Podczas pierwszej sesji członkowie MRM spotkali się także z przedstawicielami Urzędu Miasta: Przewodniczącym Rady Miasta Skierniewice Andrzejem Melonem, radnym Dariuszem Chęcielewskim oraz naczelnikiem Wydziału Kultury i Promocji Dawidem Szymczakiem i rzecznikiem prasowym ratusza Przemysławem Rybickim.

Przed Młodzieżową Radą Miasta Skierniewice wiele wyzwań, zadań, ale i oczekiwań – przede wszystkim ze strony skierniewickiej młodzieży. Kolejne spotkanie odbędzie się 18 maja.