Wielkie otwarcie Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach – za nami!

Data publikacji: 21.03.2022

Cztery dni świętowania, trzy wystawy, pięć koncertów, wyjątkowy performance taneczny i świetlny, After Party z RSC, kilkanaście otwartych dla mieszkańców sal warsztatowych, setki odwiedzających wyremontowany budynek i korzystających z przygotowanych atrakcji i oferty kulturalnej instytucji.

Za nami wielkie otwarcie Centrum Kultury i Sztuki!

Nowe i odświeżone przestrzenie CKiS zachęcają do rozwijania skrzydeł! Możliwości nie brakuje. Zarówno ci młodsi, jak i nieco starsi skierniewiczanie przekonali się o tym podczas wielkiego otwarcia.

M.in. w „Motylarni”, w której w sobotę odbywały się pokazy zajęć sensorycznych, rękodzielniczych i umuzykalniających, o których na bieżąco mówiliśmy na 88,6:

Kilkaset osób skorzystało także z przestrzeni atrium – do tej pory niedostępnej dla mieszkańców. W piątek odbyła się tu wystawa tkanin prof. Dominiki Krogulskiej – Czekalskiej, zaś w weekend nie brakowało chętnych do odpoczynku wśród światła i zieleni.

Wielkie otwarcie to także koncerty! Klimatyczne, dostosowane do różnych odbiorców – wszystkie na najwyższym poziomie.

Stowarzyszenie Jazzowe „Swing” rozpoczęło cykl muzycznej odsłony świętowania. Atrium wypełniły rośliny, światło i dźwięki największych jazzowych kompozycji.

Drugi koncert był jednocześnie pierwszym zagranym na scenie nowej sali koncertowej. Anita Lipnicka zabrała publiczność w świat muzycznych opowieści o wolności, marzeniach, pragnieniach i pięknym świecie.

Nie zabrakło muzycznej propozycji dla najmłodszych. W świat bajek Disneya zabrali nas wokaliści grupy Artystyczny Raban śpiewając – razem z młodymi skierniewiczanami – „Mam tę moc!”, „Pół kroku stąd” czy „Pamiętaj mnie…”.

Zwieńczeniem muzycznego świętowania był koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. – Nie mogłam wyobrazić sobie piękniejszego zakończenia „wielkiego otwarcia” – mówiła podczas koncertu dyrektor CKiS Anna Walczak.

Koncert Alicji Majewskiej bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci skierniewiczan:

Nie mogło zabraknąć także muzyki tanecznej i klubowej – o tę zadbaliśmy my – Radio RSC razem z zespołem „Billie jean”! Sala Strakacza zmieniła się w parkiet a korytarze Piwnicy u Artystów wypełniły się gwarem spragnionych rozmów mieszkańców.

Nowy rozdział dla cekis to nadzieje, plany, oczekiwania. O te zapytaliśmy mieszkańców Skierniewic:

zgodnie z zapowiedzią dyrektor CKiS Anny Walczak – dzieje się i będzie się działo. Coraz bogatsza oferta instytucji, pracownicy wszystkich jednostek i nowe przestrzenie – zachęcają – #zajrzyjdonas!

Relacje z wielkiego otwarcia znajdują się także na profilu facebookowym Radia RSC i Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Dziękujemy, że byliście z nami!