Skierniewice: XXIII Festiwal Teatrów Jednego Wiersza

Data publikacji: 14.03.2022

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach – po raz kolejny – zorganizowało Festiwal Teatrów Jednego Wiersza. W 23. edycji udział wzięło siedem grup teatralnych w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe. Prezentacje oceniało jury, w skład którego weszli:
Anna Ruszkowska – dyr. artystyczny Teatru Królewskiego w Wilanowie,
Ani Polarusz – aktorka, reżyser, scenograf,
Marcin Masztalerz – aktor.

O wartościach, które niesie za sobą wspólna zabawa słowem w ramach zajęć teatralnych mówiła naszej stacji Anna Ruszkowska:

Anna Ruszkowska – dyr. artystyczny Teatru Królewskiego w Wilanowie

A oto wyniki Festiwalu:

Kategoria przedszkola:

– I nagrodę otrzymuje grupa teatralna ARTYSTYCZNI ODKRYWCY z Przedszkola Małych Odkrywców w Skierniewicach za przedstawienie „Kaczka Dziwaczka”.

– Wyróżnienie otrzymuje grupa teatralna LEŚNE DUSZKI Z Przedszkola nr 8 „Zielony Zakątek” w Skierniewicach za przedstawienie „Chory Kotek”.

– Wyróżnienie otrzymuje grupa teatralna MALI ODKRYWCY z Przedszkola Małych Odkrywców w Skierniewicach za przedstawienie „Kwoka”.

Wyróżnienie grupa teatralna KACZUSZKI z Przedszkola nr 10 w Skierniewicach za przedstawienie „Dwie krawcowe”.

Grupa teatralna ARTYSTYCZNI ODKRYWCY z Przedszkola Małych Odkrywców w Skierniewicach

W kategorii szkoły podstawowe:

– I nagrodę otrzymuje grupa teatralna STULATKA ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach za przedstawienie „o Pchle Szachrajce, która wszystkich wkurzała”.

– Wyróżnienie otrzymuje grupa teatralna DZIEWIĄTKA ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach za przedstawienie „Świat realny jest genialny”.

– Wyróżnienie otrzymuje grupa teatralna „KAWAŁEK SCENY” ze Szkoły Podstawowej w Mokrej Lewej za przedstawienie „Pieśń Krasnoludów u Bilba”.

Grupa teatralna STULATKA ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach

mb