Skierniewice dla Ukrainy: Wolontariusze #zakochaniwpomaganiu

Data publikacji: 03.03.2022

Od soboty, każdego dnia, hala nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji staje się miejscem, gdzie: pracownicy OSiR, druhowie OSP Skierniewice, harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP Skierniewice, Skierniewicki Klub Zimorodka, sportowcy, uczniowie, przedstawiciele spółek miejskich, stowarzyszeń i fundacji, mieszkańcy i przyjaciele Skierniewic – przynoszą, sortują i rozdzielają przyniesione dary.

Oczy całego świata zwrócone są na konflikt wojenny na Ukrainie. Od soboty jednak cała Polska nie przygląda się bezczynnie działaniom humanitarnym. Miasta w regionie natychmiast ruszyły z pomocą. Skierniewicki samorząd już w piątek rozpoczął cykl wielotorowych działań, jednak jak podkreśla prezydent Krzysztof Jażdżyk bez pomocy skierniewiczan nic nie udałoby się zrobić:

zaangażowanie mieszkańców przejawia się nie tylko w przyniesionych darach, ale także w czynnym wolontariacie. Są osoby, które codziennie od kilku dni stawiają się na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, by ponownie sortować przyniesione rzeczy, załadować transport lub przygotować paczki dla obywateli Ukrainy przebywających w Skierniewicach:

wciąż można się zaangażować – wszelkie szczegóły jak to zrobić pojawiają się na bieżąco na facebookowym profilu Skierniewice dla Ukrainy a Centralny Magazyn Zbiórki, który znajduje się w hali nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji od dziś funkcjonuje od godz, 15.00 do 20.00. Niezmiennie można przynosić żywność, medykamenty, leki czy odzież przydatną walczącym na Ukrainie.