On-Line: Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator”

Data publikacji: 25.03.2022

Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia z matematyki. Lekcje odbywają się online w soboty. Najbliższa będzie poświęcona obliczaniu czasu, drogi i prędkości zgodnie ze wzorami. Start w sobotę 26 marca, o 12:30.

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. W najbliższą sobotę uczniowie zmierzą się z zadaniami opartymi o zagadnienia prędkości, drogi i czasu. Mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji.

Trzy pierwsze lekcje w wolne od zajęć soboty poświęcone były procentom, pierwiastkom i działaniom na potęgach. Na czwartych zajęciach uczniowie skupią się na zadaniach wymagających obliczeń niewiadomych, np. drogi, czasu lub prędkości. Dodatkowo przećwiczą też zadania związane z działu „Kalendarz i czas”. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

Matemator, czyli soboty z matematyką, wystartował 5. marca o 12:30. Spotkania online będą odbywały się w każdą sobotę (z wyłączeniem 16 kwietnia) aż do terminu egzaminów kończących szkołę podstawową. Każda lekcja będzie trwać półtorej godziny, link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu https://fb.me/e/1KieUMU83.