565. urodziny Skierniewic [relacja]

Data publikacji: 21.02.2022

W piątek 18 lutego, w skierniewickim kinoteatrze Polonez świętowaliśmy 565. urodziny Skierniewic. Jak co roku Gala była okazją do wręczenia pewnych tytułów. Najważniejszym z nich był ten, przyznawany raz na kadencję.

Raz w kadencji władze samorządowe wyróżniają tytułem Zasłużony dla Miasta Skierniewice obywateli, których życie i działalność jest świadectwem poświęcenia dla wspólnoty i wzorem dla pokoleń. W tym roku, na wniosek Prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdżyka, stowarzyszeń i organizacji działających w naszym mieście, a także mieszkańców występujących we własnym imieniu, Rada Miasta Skierniewice nadzwyczajną uchwałą przyznała tytuł Zasłużonego dla Miasta Skierniewice Kazimierzowi Figatowi .

Zasłużony dla Miasta Skierniewice Kazimierz Figat

Tradycyjnie już podczas Gali wręczono również tytułu Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice.

W kategorii „osoba fizyczna” tytuł otrzymał Zbigniew Korzeniowski:

Zbigniew Korzeniowski – Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice

Z kolei w kategorii „podmiot prawny” Fundacja Pomocy Zwierzętom ROKA. Statuetkę odebrały Justyna Kierlańczyk, Beata Jastrzębska oraz Wiesława Dąbrowska:

Fundacja Pomocy Zwierzętom ROKA

z Ambasadorami rozmawiała Paulina Wodnicka

W trakcie uroczystości, po raz kolejny już uhonorowano również osoby, których codzienna praca nacechowana jest bezinteresownością w dążeniu do pomocy. Są to konsekwentne działania odbywające się poza fleszami.

W tym roku tytuły „Perły Skierniewice” otrzymały: Anna Michalak, Magda Rdest-Nowak, Karina Pawlaczyk-Rymarczuk

Anna Michalak
Karina Pawlaczyk-Rymarczuk
Magda Rdest-Nowak (nagrodę odebrała mama)

Tuż po zakończeniu Gali z Anną Michalak rozmawiała Magdalena Gorożankin:

Gala urodzinowa Skierniewic to też okazja do wręczenia tytułów „Wokulski Roku”. To inicjatywa wspólna samorządu Skierniewic oraz Skierniewickiej Izby Gospodarczej. W tym roku nagroda została przyznana w trzech kategoriach: firma mikro, firma mała oraz grupa producencka i duże gospodarstwo rolne.

Dwie statuetki w kategorii „firma mikro” otrzymali: Biuro Rachunkowe Piorun oraz Firma Handlowo Usługowa LECHPOL:

Biuro Rachunkowe Piorun
Firma Handlowo Usługowa LECHPOL

Tytuł Wokulski Roku w kategorii „firma mała” przyznany został

TM-BUD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

TM-BUD sp. z o.o.

Z kolei w kategorii „ grupa producencka i duże gospodarstwo rolne” uhonorowano JAGODA JPS MAGDALENA PLACEK BASEL SARAYA Spółka Cywilna

JAGODA JPS

O znaczeniu tego tytułu dla firm działających na terenie naszego regionu Maciek Bąba rozmawiał z Piotrem Rusinowskim właścicielem Biura rachunkowego Piorun:

W trakcie spotkania przekazano również „Złote Jabłuszko”, czyli najcenniejszy licytowany w Skierniewicach przedmiot związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku zostało ono wylicytowane za rekordową kwotę 31 119 zł.

W części artystycznej Gali wystąpił Kamil Skicki.

Przypomnijmy, że to nie koniec świętowania urodzin Skierniewic. Na części plenerowej spotykamy się w sobotę 26 lutego na płycie Rynku przed skierniewickim Ratuszem.

mb