Żyrardów: Koło Literackie „ŻYRANDOL”

Data publikacji: 21.01.2022

W czwartek 20 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie nowego Koła Literackiego „Żyrandol”. Przy okrągłych stolikach, pysznej kawie, pod żyrandolem żyrardowskiej Resursy kilkanaście osób żywo dyskutowało o książce Michela Houellebecqa „Mapa i terytorium”, ale także o tematach, które zrodziły się na kanwie książki.

Pomysłodawczynią „Żyrandola” jest dziennikarka i polonistka Klaudia Appel z Centrum Kultury w Żyrardowie:

Na pierwsze spotkanie przyszli miłośnicy literatury w różnym wieku, pracujący w różnych zawodach i mieszkający nie tylko w Żyrardowie. Zapytaliśmy ich o wrażenia z pierwszego spotkania:

Koło Literackie stało się przestrzenią do wyrażania siebie wielu osób i – co warte podkreślenia – połączyło kilka pokoleń, które przenikały się i uzupełniały w wypowiedziach, myślach, słowach:

mówi Kinga Sałaj, polonistka i – od wczoraj – członek Koła Literackiego. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na luty, a jego konkretny termin będzie podany na profilu facebookowym Centrum Kultury w Żyrardowie a także na 88,6, bo choć spotkanie odbywa się w Żyrardowie skierowane jest także do miłośników literatury z okolicznych miast i miejscowości.