ZUS: Dyżur eksperta dla słuchaczy Radia RSC

Data publikacji: 27.01.2022

W najbliższy poniedziałek, 31 stycznia, Tomaszowski Oddział ZUS zaprasza słuchaczy Radia RSC na dyżur telefoniczny eksperta.

Mówiła Monika Kiełczyńska rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego

Dyżur będzie dotyczył Polskiego Ładu i zmian jakie wprowadza w przepisach ubezpieczeniowych dla przedsiębiorców.

Naszego eksperta, pod numerem telefonu: 44 726 37 22, będzie można zapytać m.in. o to jak zmienił się sposób obliczania wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętajmy, że wysokość składki została uzależniona od sposobu opodatkowania osoby prowadzącej działalność gospodarczą.

Ekspert podpowie też, jak w prosty sposób można będzie obliczyć składkę przy pomocy narzędzia udostępnionego przez ZUS na stronie Zakładu w postaci specjalnego kalkulatora. Przedsiębiorcy muszą się też liczyć ze zmianą terminów opłacania składek oraz ich dokumentowania.

Zmiany czekają też samozatrudnionych, którzy do tej pory nie mieli obowiązku comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych.

Z początkiem roku weszły tez w życie przepisy, dzięki którym przedsiębiorcy posiadający niewielkie zaległości w opłacaniu składek lub tacy, którzy spóźnili się z ich uiszczeniem, nie będą musieli składać wniosku o przywrócenie terminu płatności składek by pozostać w  dobrowolnym ubezpieczeniu chorobowym.

Na wszystkie te tematy można będzie porozmawiać z panią Beatą Stańczak, Opiekunem Płatnika Strategicznego w tomaszowskim Oddziale ZUS. Zapraszamy do rozmowy z naszą ekspertką w poniedziałek 31 stycznia, w godzinach od 11:00 do 13:00 pod numerem telefonu: 44 726 37 22 .