Malujemy sercem: Wystawa prac w Centrum Kultury i Sztuki

Data publikacji: 24.01.2022

Od września trwały prace w projekcie „Malujemy sercem”, którego pomysłodawczynią i koordynatorką jest Dorota Remiszewska – nauczycielka skierniewickiego Przedszkola nr 13.

7 lokalnych artystek:  Magdalena Mazurkiewicz, Monika Pakuła, Aleksandra Nagłowska, Magdalena Popovics, Anna Lipińska-Broda, Katarzyna Klimek oraz Olga Jagielińska przez kilka tygodni malowało obrazy z przedszkolakami 7 skierniewickich placówek.

Początkowo prac miało być 7. Jednak zapał, wielkie serca i chęci artystów i dzieci zaowocował dwiema wystawami – jedną – z 16 dziełami, które trafiły na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz drugą wystawą – prac inspirowanych twórczością Mariana Dudka.

O akcji opowiada jej pomysłodawczyni – Dorota Remiszewska:

W piątek 21 stycznia w holu Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbył się wernisaż prac. Spotkanie było okazją do podsumowania akcji, podziękowania artystkom i przedszkolakom oraz wszystkim sponsorom akcji.

Była to też okazja, by dowiedzieć się, jak powstawały prace i jak układała się współpraca między znanymi już artystami i pokoleniem, które ma szansę zostać słynnymi malarzami.

Z Aleksandrą Nagłowską rozmawiała Magdalena Gorożankin:

Wrażeniami podzieliła się także Magdalena Mazurkiewicz:

Wszystkie prace można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki a także licytować za pośrednictwem platformy allegro.

Licytacja trwa do 30 stycznia.

Radio RSC jest patronem medialnym projektu.

Galeria zdjęć dostępna jest na facebookowym profilu Radia RSC.