Łowicz: Gala wręczenia „Łowickiej Róży” – skierniewiczanie wśród laureatów

Data publikacji: 07.12.2021

W niedzielę 5 grudnia w sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbyła się gala wręczenia „Łowickiej Róży”. To nagroda  przyznawana przez powiat łowicki za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania działalności kulturalnej oraz ochrony dóbr kultury. Podczas gali statuetki odebrali – za rok 2020: Weronika Mońka – Chwała, Halina Kostecka oraz skierniewiczanie Zofia i Włodziemierz Gala (za rok 2021) w kategorii upowszechniania kultury.

Weronika Mońka – Chwała
Zofia Gala
Włodzimierz Gala

Małżonkowie od lat przemierzają województwo łódzkie i rejestrują spotkania, koncerty i wydarzenia ludowe:

mówi Włodzimierz Gala.

Halina Kostecka

Wśród wyróżnionych jest także Halina Kostecka, choreografka, od lat 90. związana z zespołem tańca „Kalina” działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach:

Wyróżnienia wręczyli starosta łowicki Marcin Kosiorek oraz przewodnicząca kapituły nagrody Anna Staniszewska. Galę uświetnił koncert Malwiny i Agaty Ciesielskich wraz z Kapelą Szymona Mońki, Zespołu Śpiewaczego „Ksinzoki” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. Ich występ był dedykowany zmarłym w ubiegłym roku laureatom nagrody – bp. Józefowi Zawitkowskiemu i Stanisławowi Wielcowi.

Zespół śpiewaczy „Ksinzoki”
Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”
Malwina Ciesielska