II ES Jazz Festiwal: „Soldiers of love” – Joinmakers Group

Data publikacji: 03.12.2021

W odnowionej sali Strakacza w Centrum Kultury i Sztuki przez dwa dni ( 2 i 3 grudnia) trwa cykl spotkań, które wpisują się w obchody 40-lecia jazzu w Skierniewicach.

Premierą płyty „Soldiers of love” zespołu Joinmakers Group, którego liderem jest prezes Skierniewickiego Stowarzyszenia Jazzowego „Swing” – Michał Borowski, rozpoczął się II ES Jazz Festiwal.

O płycie, miłości i muzyce z Michałem Borowskim rozmawiała Magdalena Gorożankin:

2 grudnia gościnnie wraz z M. Borowskim i Z. Kalinowskim wystąpili Damian Szajkowski (perkusja) i Łukasz Makowski (bas), którzy podzielili się wrażeniami, „wymianą emocji” ze skierniewicką publicznością:

Jazz nie jest obcy skierniewiczanom. Od 40 lat pojawia się w historii miasta i jego mieszkańców w różnych formach, a od sierpnia br. o brzmienia tego gatunku dbają muzycy pojawiający się na „Chill, cafe & jam”.

W czwartkowy wieczór nie brakowało pasjonatów, ale i tych, którzy przyszli się przekonać, czy i jak zachwycić się jazzem:

Dziś – 3 grudnia – drugi dzień festiwalu. Rozpocznie się o 19.00 promocją książki Romana Bednarka, skierniewickiego dziennikarza, który zebrał jazzowe wspomnienia w książkę „Złote Czasy Swingu w 40-letniej historii jazzu w Skierniewicach”.

Po spotkaniu, w ramach Klubu jazzowego SWING, odbędzie się koncert standardów jazzowych w wykonaniu znakomitego trio „Gołębiowska / Hołownia / Pulcyn”. Na scenie ulubieńcy skierniewickiej publiczności jazzowej: Bogdan Hołownia (pianino), Wojciecha Pulcyn (kontrabas). Towarzyszyć im będzie Magdalena Gołębiowska, jedna z najciekawszych wokalistek jazzowych młodego pokolenia.

Galeria zdjęć dostępna na naszym facebookowym profilu.