Bolimów: Jarmark bożonarodzeniowy

Data publikacji: 07.12.2021

Pierwsze jarmarki bożonarodzeniowe za nami. Jeden z nich odbył się w Bolimowie i był swoistym powrotem do tradycji gminy, a już niedługo miasta. Ponad 30 wystawców – rękodzielników i usługodawców. Ręcznie robione ozdoby, maskotki, fartuszki, stroiki, ceramika, drzewka świąteczne, a to wszystko pasja i praca mieszkańców Bolimowa i okolic:

To nie pierwszy w historii, ale pierwszy po latach przerwy jarmark bożonarodzeniowy w miejscowości, która od lat kojarzona jest jako zagłębie rękodzielnictwa. Zapytaliśmy mieszkańców i gości, czy to potrzebna inicjatywa:

O to, by rękodzielnicy ujawnili się ze swoim talentem, ale także mieli przestrzeń do prezentacji swoich wyrobów zabiegała Karolina Przyżycka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie, która we współpracy z Gminą Bolimów zorganizowała wydarzenie:

Zadowolenia z powrotu jarmarku nie kryje wójt gminy Stanisław Linart:

Jarmark – obok zakupu niepowtarzalnych upominków – miał wymiar integracyjny, który przejawiał się we wspólnym dekorowaniu choinki, spotkaniom z Mikołajem, kolędowaniu z gromadą zuchową „Mróweczki” a także w rozmowach, serdecznych uśmiechach i życzeniach składanych pod świetlnymi dekoracjami na rynku.

Galeria zdjęć z jarmarku znajduje się na naszym profilu facebookowym.