Skierniewice: Zakończenie projektu „Portret i styl”

Data publikacji: 29.11.2021

Klika spotkań młodzieży z organizatorami projektu i seniorami zaowocowało wystawą zdjęć w stylizacji lat 20. i 30. XX w.

Projekt „Portret i styl” to pomysł fotografki Anny Marii Zagórskiej, która przy współpracy z Agnieszką Jelonkiewicz – historykiem sztuki oraz Marzeną Rafińską i zespołem Muzeum Historycznego Skierniewic stworzyli przestrzeń, klimat i możliwości, które połączyły pokolenia.

O tym, że we wspomnianej płaszczyźnie odnaleźli się zarówno młodzi fotografowie, jak i starsi modele opowiada Włodzimierz Karwat, uczestnik projektu:

Finał projektu odbył się 28 listopada w Muzeum Historycznym Skierniewic, gdzie do końca roku można oglądać efekty międzypokoleniowej współpracy artystycznej a także wystawę stylizowanych portretów zatytułowaną „Kreacje” autorstwa Anny Marii Zagórskiej.

Wernisaż dopełnił koncert jazzowy w wykonaniu Dominiki Muzykant, Mikołaja Gruszeckiego i Michała Borowskiego. Klimatyczne brzmienia z początków lat 20. i 30. XX w. były dobrym wstępem do świętowania 40-leica jazzu w Skierniewicach i zapowiedzią 2. ES Jazz Festiwal, który odbędzie się 2 i 3 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Galeria prac uczestników projektu znajduje się na wystawie w MHS oraz na profilu społecznościowym instytucji.