Sochaczew/Skierniewice: policyjne zatrzymania, jedno związane ze znęcaniem się nad żoną, drugie – z niestosowaniem się do zakazu zbliżania i pobicia żony

Data publikacji: 18.08.2021

Sochaczewski sąd tymczasowo aresztował 32-latka podejrzanego o znęcanie się nad członkiem rodziny. Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z agresywnym zachowaniem wobec żony. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Brochów dotkliwie pobił kobietę, która z obrażeniami twarzoczaszki trafiła do szpitala.
32-latek w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Skierowano wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast skierniewicka policja prowadzi postępowanie przeciwko 73-letniemu mieszkańcowi gminy Nowy Kawęczyn.

Foto: Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Mężczyzna w czerwcu tego roku groził swojej żonie pozbawieniem życia oraz pobił. Wtedy prokuratura Rejonowa w Skierniewicach zastosowała wobec podejrzanego zakaz zbliżania się do kobiety:

mówiła komisarz Magdalena Studniarek z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Sprawca został zatrzymany przez policję. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Skierniewicach aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: Łukasz Saptura