Skierniewice: kończą się wakacje, kończą się letnie cykle kulturalne

Data publikacji: 23.08.2021

Patrząc na skierniewicki kalendarz wydarzeń kulturalnych widać, że kończą się wakacje. W piątek zorganizowano ostatni seans w ramach Skierniewickiego Pleneru Filmowego. Widzowie mogli obejrzeć włoski horror „Demony”.
Jednak pogoda pokrzyżowała plany i pokaz odbył się w Klubie Konstancja. Mimo to Agnieszka Skoczek, koordynująca prace Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica” uznaje siódmą odsłonę wydarzenia za udaną:

W niedzielę po raz ostatni w tym roku w altanie w Parku Miejskim w Skierniewicach rozbrzmiała muzyka w ramach cyklu „Muzyczne Śniadanie na Trawie”. Na finał zagrali łódzcy filharmonicy z Classic Brass Quintet. Muzycy nie tak dawno grali w ramach „Kolorów Polski” w jednym z piotrkowskich kościołów. Altana parkowa również przypadła zespołowi do gustu:

mówił Roman Strembicki, waltornista oraz założyciel Classic Brass Quintet. Publiczność w ich wykonaniu usłyszała między innymi oryginalne aranżacje na kwintet dęty blaszany utworów muzyki filmowej, a my zapytaliśmy jak skierniewiczanie oceniają ten cykl, który od sześciu lat towarzyszy wakacjom:

Patronem artystycznym „Muzycznego Śniadania na Trawie” jest Filharmonii Łódzkiej imienia Artura Rubinsteina, honorowym zaś Prezydent Miasta Skierniewice.

Autor: Łukasz Saptura