Skierniewice: nowy sprzęt dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Data publikacji: 09.07.2021

Dzisiaj (9 lipca) nowe urządzenia trafią do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach. To m.in. aparat RTG przyłóżkowy, 4 aparaty nerko-zastępcze do hemodializy, 4 inhalatory ultradźwiękowe, 12 reduktorów tlenu z nawilżaczem oraz komora dezynfekcyjna dla ratowników medycznych.

Część sprzętu trafiła na Oddział Nefrologii i Stacji Dializ Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach trafiły cztery aparaty do hemodializ, czyli tak zwane sztuczne nerki. Jak podkreśla ordynator oddziału, Zdzisław Goździk, bez tego sprzętu nie ma możliwości wykonania zabiegu hemodializ ratującego życie pacjentów:

Pieniądze na ich zakup przekazał Samorząd Województwa Łódzkiego. Jak zauważył Paweł Sałek radny sejmiku i doradca prezydenta Andrzeja Dudy, to kolejne środki, które otrzymał skierniewicki szpitalowi od samorządu wojewódzkiego:

Łącza koszt tych sprzętów to ponad 9 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z samorządu województwa łódzkiego. Mówi wicemarszałek Zbigniew Ziemba:

„Jako radni sejmiku województwa łódzkiego staramy się przychylać do wniosków wysuwanych przez zarząd województwa i tak dysponować środkami, żeby wszystkie szpitala w Łódzkiem były odpowiednio wyposażone” – mówiła podczas dzisiejszej konferencji radna sejmiku Ewa Wendrowska:

Autor: Łukasz Saptura