Uwaga! Ruszył „Matemator”

Data publikacji: 16.04.2021

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów ósmych klas szkół podstawowych na bezpłatne lekcje matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty aż do 22 maja (z pominięciem 1 maja). Pierwsza lekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad dwustu uczniów. Kolejna w najbliższą sobotę 17 kwietnia, o godz. 12.

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty. Mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji.

Podczas sobotnich lekcji nie brakuje zadań zamkniętych typowych dla egzaminów, ale także otwartych łamigłówek. Wszystkie zadania prowadząca rozpisuje na wirtualnej tablicy. Uczniowie w czasie zajęć najczęściej dopytują o alternatywne metody rozwiązania zadania albo proszą o rozwiązanie zadania na innych przykładach.

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczął się 10 kwietnia. W cyklu pozostało jeszcze pięć lekcji: 17.04, 24.04, 8.05, 15.05 i 22.05. Każda rozpocznie się o 12 i będzie trwać półtorej godziny. Link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.