Powiat skierniewicki: intensywny początek weekendu strażaków

Data publikacji: 20.02.2021

To był bardzo pracowity początek weekendu dla służb w powiecie skierniewickim. W piątek (19 lutego) wieczorem w miejscowości Paplin (gmina Kowiesy) samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny. Zdarzenie wyglądało groźnie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało – ani kierowcy, ani lokatorom.

Foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach

Do kolejnego zdarzenia doszło na ulicach Skierniewic. Przed godziną 19 do stanowiska kierowania Państwowej straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze autobusu. Przed przyjazdem strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Skierniewicach kierowcy udało się ugasić pożar.

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Skierniewicach

W piątkowy wieczór w miejscowości Huta Zawadzka (gmina Kowiesy) doszło do kolizji dwóch cystern przewożących substancje ADR na parkingu stacji benzynowej. Jak czytamy na profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Pękoszewskiej: „Według zgłaszającego miał nastąpić wyciek z jednej cysterny. W trakcie dojazdu zastępów na miejsce zdarzenia doszło do następnej kolizji kolejna ciężarówka zjeżdżając na parking wpadła w poślizg uderzyła w słup oświetleniowy. Żaden z kierujących nie odniósł obrażeń, nie stwierdzono zgłaszanych wycieków”. Oprócz druhów z Woli Pękoszewskiej w akcji brali udział Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze ze Skierniewic i Żyrardowa.

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Pękoszewskiej