Skierniewice: dyrektor szpitala zaszczepił się przeciwko COVID-19 jako pierwszy

Data publikacji: 27.12.2020

Dzisiaj (27 grudnia) w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwsza w naszym kraju została zaczepiona Alicja Jakubowska, pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie.

W Skierniewicach pierwszą osobą, która się zaszczepiła, był dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Jacek Kaniewski.

Foto: Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach

Skierniewicki szpital jest jednym z ponad 70 szpitali węzłowych, w których będą prowadzone pierwsze szczepienia. Należą do nich również szpitale w Rawie Mazowieckiej i Łowiczu. Również tam będą szczepienia, na początek, członkowie personelu medycznego.

Pierwsza dostawa szczepionek, która dotarła do Polski, to blisko 10 tysięcy dawek.  18 szpitali otrzyma od 150 do 900 dawek, inne, wytypowane do szczepienia w pierwszej turze szpitale – po 75 dawek.

– Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek – co pozwoli zaczepić do końca stycznia ok. 750 tys. pacjentów – zapewnia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.