Premier Mateusz Morawiecki: Zamykamy placówki oświatowe w całym kraju

Data publikacji: 11.03.2020

Dziś, po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego, Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na terenie Polski. Placówki te będą zamknięte od poniedziałku 16 marca przez dwa kolejne tygodnie. Jutro oraz w piątek w szkołach i przedszkolach nie będa prowadzone lekcje.

Ponadto Prezes Rady Ministrów poinformował, iż na mocy specustaw,y od jutra zamknięte zostaną inne obiekty użyteczności publicznej ( np. kina, teatry, muzea)

(fot.KPRM)

Jak mówi zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach Dariusz Diks uruchomione zostały specjalne telefony dla osób, które podejrzewają u siebie symptomy koronawirusa.

Jak mówi dr Dariusz Diks pozostawanie w domu jest podstawą nierozprzestrzeniania wirusa. Jeśli już do tego dojdzie skierniewicki szpital jest przygotowany do wdrożenia procedur związanych z kwarantanną

 

Jak dodaje dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Skierniewicach Justyna Łukasik należy pamiętać, że obecnie mamy też okres wzmożonych zachorowań na inne choroby grypopochodne, m.in. grypę. Stąd też apel do tych osób o pozostanie w domu.

Przedstawiamy też informacje dotyczącą świadczeń Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla osób, które są objęte kwarantanną, bądź też są opiekunami dzieci, które pozostają w domach na czas zamknięcia placówek oświatowych. Mówi Monika Kiełczyńska, rzecznik regionalny ZUS województwa łódzkiego.