Galeria 105 już działa

Data publikacji: 08.11.2019

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skierniewicach rozpoczęła swoje życie Galeria 105. Miejsce, gdzie można znaleźć praca uczniów oraz absolwentów Ośrodka.

Ich prace wielokrotnie były już doceniane na różnych konkursach plastycznych, nie tylko tych skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Zdaniem opiekuna Dariusza Zdrojewskiego, który jest współpomysłodawcą galerii w świecie sztuki nie ma podziały na artystów pełno- bądź niepełnosprawnych.

Podczas oficjalnego otwarcia Galerii 105 dyrektor Ośrodka Małgorzata Karbowiak podkreślała, iż stworzenie tego miejsca to dopiero początek całej drogi, której zwieńczeniem ma być tematyczne studium gdzie niepełnoprawni artyści mogliby spotykać ludzi sztuki.

Jak mówią inicjatorzy tego przedsięwzięcia ma to być miejsce gdzie swe plastyczne talenty nadal będą mogli rozwijać uzdolnione osoby niepełnosprawne. Jest to propozycja również i dla absolwentów, ponieważ należy pamiętać, – że zgodnie z literą prawa – opieka państwa nad osobą niepełnosprawna kończy się w wieku 24 lat. Jak mówi wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski w przypadku skierniewickiego samorządu ta prawna granica dawno już się zatarła.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.