Co czytelnicy zostawiają w książkach oddawanych do biblioteki?

Data publikacji: 12.04.2019

Zakładki, zasuszony liść miłorzębu japońskiego, aktualne bilety komunikacji miejskiej to tylko niektóre z przedmiotów, które znajdują pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach w książkach oddanych przez czytelników. Zdarzają się również badania lekarskie, wyciągi z kont bankowych oraz dokumenty, jak na przykład dowody osobiste.  Z pewnością wymienione rzeczy służą do zaznaczania, na której stronie skończyło się czytać książkę. Czasami zakładki są bardzo nietypowe:

mówiła Mirosława Przygodzińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach. Pieniądze zostawiła również czytelniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej – mówi Zbigniew Pacho:

„W Bibliotece Pedagogicznej w Skierniewicach znajdowane są najczęściej bilety kolejowe, wezwania do sądu” – wymienia Anna Kowalczyk. Zdarzają się również listy miłosne:

Zostawianie w książkach różnych rzeczy wcale nie jest rzadkim przypadkiem – mówi dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu, Renata Frączek: