Kolejni nietrzeźwi kierowcy na drogach naszego regionu

Data publikacji: 20.02.2019

Kierowcy pod wpływem alkoholu wciąż decydują się na jazdę samochodem. Na szczęście policjantom coraz częściej udaje się uniemożliwić im dalszą jazdę. W ostatnich dniach tylko na terenie powiatu sochaczewskiego zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.
Jeden z nich kierował ciągnikiem rolniczym mają trzy promile. Drugi z zatrzymanych to obywatel Ukrainy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali 23-latka. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Blisko promil miał zatrzymany w Sochaczewie 33-latek.
W Skierniewicach zaś doszło do tak zwanego „obywatelskiego zatrzymania”. 65-letni skierniewiczanin jechał drogą krajową nr 70 od strony Łowicza w kierunku Skierniewic. Jego styl jazdy zaniepokoił kierującego jadącego bezpośrednio za nim. Mówi podkomisarz Robert Zwoliński z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach:

Mężczyzna miał ponad 2,5 promila. Teraz nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.