Skierniewice: Przedszkole numer 3 oficjalnie oddane do użytku

Data publikacji: 21.01.2019

Co prawda dzieci z nowego budynku przedszkola numer 3 w Skierniewicach przy ulicy Mikołaja Kopernika korzystają od listopada ubiegłego roku, ale w piątek 18 stycznia oficjalnie oddano nową siedzibę. Przez cały grudzień trwały jeszcze prace na zewnątrz.

Przed przedszkolem młodzi skierniewiczanie mają do dyspozycji dwa place zabaw, ogród sensoryczny oraz wiata rekreacyjna. A w środku? Na powierzchni 2200 m² znajdują się 10 dydaktycznych sal, sale gimnastyczna, doświadczania świata oraz integracji sensorycznej. Co ważne przedszkole posiada oddziały integracyjne. Mówi dyrektor przedszkola Agnieszka Bukowska – Gierach:

Wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski podkreśla podczas piątkowej uroczystości w rozmowie z Łukaszem Sapturą, że jednym z celów działalności inwestycyjnej skierniewickiego ratusza są własnie placówki przedszkole:

Podczas uroczystości nie mogła zabraknąć tradycyjnego przecięcia wstęgi oraz występu przedszkolaków dla przybyłych gości.  Przedszkolaków zapytaliśmy również co o nowym budynku:

Także dorośli nie kryją zachwytu nad nową siedzibą. W ich imieniu mówiła na ten temat przedstawicielka rady rodziców Iwona Wacławek:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.